Vampýrská akademie: škola, kde vám budou pít krev

20.2.2014 at 10:33  •  Posted in Novinky by

Do českých kin míří počátkem března filmové zpracování amerického bestselleru Vampýrská akademie spisovatelky Richelle Mead.

 

Knižní fantasy série má šest dílů s podtituly: Vampýrská akademie, Mrazivý polibek, Stínem políbená, Krvavý slib, Spoutání magií a Poslední oběť. Všechny jsou k dostání i v tuzemsku, poslední díl vyšel v roce 2010. Filmovou adaptaci režíruje Mark Waters, který už má s žánrem fantasy zkušenosti prostřednictvím filmu Kronika rodu Spiderwicků (2008), který vznikl také podle knižní předlohy. Asi nejznámějšími filmy tohoto tvůrce jsou komedie Mezi námi děvčaty (2003) a Protivný sprostý holky (2004).

IMG_0289.CR2

Vampýrská akademie vypráví o Rose Hathawayové, která je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry – Strigoji. V hlavních rolích uvidíme vesměs seriálové herce: Zoey Deutsch, Lucy Fry nebo Daniela Kozlovského. Fanoušci charismatického psychoterapeuta Paula Westona ze seriálu V odborné péči se dočkají jeho představitele Gabriela Byrna v jedné z vedlejších rolí.

vampyrska_akademie_3

Snímek do českých kin distribuuje H.C.E., a to v originálním znění s titulky. Americká premiéra se konala 7. února 2014 a film na databázi IMDB získal nadprůměrné hodnocení 6,8/10 na základě necelých čtyř tisíc hlasů. Vampýrská akademie vstupuje do českých kin 6. března.

Foto: H.C.E.

Tags: ,