Zavaří Arnie Toxickému mstitelovi?!

17.5.2013 at 11:15  •  Posted in Novinky by

Jakožto 38. guvernér Kalifornie měl Arnold Schwarzenegger hromadu práce a na filmování nemyslel. Ostatně prohlásil, že už s natáčením skončil a bude se raději soustředit na politiku. Funkční období ale skončilo a populárnímu svalovci se trochu zastesklo a střihl si alespoň cameo v Expendables.

 

Nakonec se však rozhodl rozjet svou hereckou dráhu naplno, což se poprvé naplno ukázalo v pokračování zmíněné testosteronové řežby. Arnold ale odmítá zestárnout, a tak si zapsal do kalendáře slušnou nálož filmů, kde by měl hrát. Zdá se ovšem, že by si mohl přidat ještě jeden snímek, ať toho nemá málo. Byla mu totiž údajně nabídnuta role v remaku kultovního Toxického mstitele.

RECENZE filmu Konečná ||||| RECENZE filmu Expendables: Postradatelní

Kam dřív skočit?

Není žádným tajemstvím, že Arnold Schwarzenegger už není žádný jura. V šestašedesáti si minimálně v našich končinách pánové drbou hlavu nad malým důchodem, ale Arniemu se ještě papuče nasazovat nechtějí (a o financích se snad ani bavit nemusíme). Letos už prošel kiny jeho akční biják Konečná, který sice diváky neotrávil, ale ani nenadchl. Na tento rok je ještě v plánu Escape Plan (17. září v USA), který byl dříve známý pod názvem The Tomb. Ve filmu bude utíkat Arnold z vězení za pomoci Sylvestera Stalloneho, takže se ukáže, jestli jim bude spolupráce fungovat jako v Expendables 2.

arnold_schwarzenegger_filmy_2

Na příští rok jsou oznámeny hned tři filmy, ale čert ví, jestli se s nimi dá na toto datum počítat. Takřka klasickou záležitostí má být Unknown Soldier, který bude vyprávět „příběh“ osamělého mstitele, který hodlá zlikvidovat gang překupníků zbraní ohrožující obyvatele malého městečka. Udělat něco ošklivého plánuje i hlavní hrdina snímku Ten. Poldové si totiž dělí kořist získanou od drogových dealerů a to se postavě, kterou ztvární Schwarzenegger, vůbec nelíbí. Nejočekávanější záležitostí je ale The Legend of Conan, kde se rodák z Rakouska představí v jedné ze svých nejslavnějších rolí.

Rok 2015 se také prozatím jeví zajímavě. Zatímco o Captive se neví prakticky nic, Triplets (Trojčata) budou asi jednou z nejočekávanějších/nejobávanějších záležitostí roku. Jedná se totiž o pokračování legendárních Dvojčat, kdy původní dvojici Schwarzenegger x DeVito doplní Eddie Murphy. Pokud komedie ale propadne, nemusí Arnold věšet hlavu, neboť si může napravit reputaci Terminatorem 5, kterého bude točit Justin Lin (Rychle a zběsile 5 a 6), takže se dá očekávat pořádná akce.

Troma a Arnold? Proč ne?!

Skupinka Troma proslula totálně ujetými zběsilostmi jako Atomové gymnázium (1986) či Noc drůbežích mrtvol (2006), které si přes svou nechutnost a prazvláštní humor nalezly hromadu fanoušků. Vlajkovou lodí je ale určitě Toxický mstitel (1984), který diváky skutečně uhranul. Příběh čističe Melvina, který se díky toxickému odpadu proměnil v Toxického mstitele s nadlidskými schopnostmi, se stal časem skutečnou legendou svého žánru. Navíc vznikl ve správnou chvíli, kdy byla hodně v módě ochrana přírody. Našli se totiž tací, kteří připisovali Toxickému mstitelovi ekologický podtext. Dnes je pro změnu populární recyklovat úspěšné snímky, a tak se Steve Pink (To byl zítra flám) rozhodl oživit i tuto klasiku.

arnold_schwarzenegger_filmy_4

Podle The Wrap má akční komedie pojednávat o sedmnáctiletém středoškolákovi, kterého zástupci zkorumpované chemické společnosti hodí do toxického odpadu. Chlapec přežije a navíc získá schopnost proměnit se v monstrum s nadlidskými schopnostmi. Schwarzenegger by měl hrát Exterminatora, bývalého agenta black ops, který hlavnímu protagonistovi pomůže používat svou sílu pro dobro. Spolu by pak měli likvidovat všechny „znečišťovatele“. Možná se ale jedná jen o drb, a pokud by Arnie na nabídku hrát v Toxickém mstitelovi kývl, třeba ani žádného Exterminatora hrát nebude. Problém je ale v tom, že je i o záporáky nouze. Jediným skutečným padouchem je totiž Cigar Face, takže se nabízí jen ten, nebo se bude muset vymyslet nový.

Nabízí se racionální důvod, proč by se měl Arnold Schwarzenegger od účinkování v takové záležitosti držet dál. Mohlo by se totiž stát, že by se znovu stvořila podobně trapná postava, jako byl Mr. Freeze v Batmanovi a Robinovi (1997). Tenhle škraloup si jinak populární herec nese už relativně dlouho, a tak je otázkou, jestli si chce vytvořit nový. Na druhou stranu si snímky od Tromy nekladou vysoké cíle a pakliže by Arnie ztvárnil nějakou podivnou roli, bylo to v tomto případě pochopitelné a odpustitelné. Bude mít ale dost odvahy?

Foto: Bontonfilm (Expendables: Postradatelní 2) / Troma Entertainment (Toxický mstitel 2)