Festival studentů MUNI poosmnácté

11.5.2018 at 10:17  •  Posted in Festivaly, Svět filmu by

Jaké téma letos studenstký filmový festival v Brně?

 

   V pátek 18. května proběhne 18. ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Koná se pod záštitou děkana prof. Jiřího Zlatušky, a to na dvou místech – v promítacích sálech na Fakultě informatiky a v Univerzitním kině Scala.

   Festival vznikl v návaznosti na projekt „Všech pět pohromadě“ k pátému výročí fakulty v roce 1999. Poprvé proběhl v roce 2001, kdy si studenti poprvé vyzkoušeli kompletní tvorbu filmu, od prvotní představy přes scénář až po finální produkci a střih. Pedagogické vedení přípravu festivalu pouze koriguje, celá grafická stránka festivalu, kontaktování sponzorů a partnerů, nachystání webu, příprava moderátorských vstupů a mnoho dalšího je v rukou studentů.

   Letošní motto „Vybarvi se“  představuje nejen odvahu ukázat svou pravou podstatu při dovršení dospělosti, ale především proces kreativního myšlení, vystoupení z šedi, změť myšlenek, nápadů a inovací při vlastní tvorbě jakou je třeba natáčení krátkometrážních filmů.

 

   Na vzrůstající úspěšnost festivalu poukazuje mimo dlouholeté tradice i skutečnost, že od roku 2016 se festival koná rovnou na dvou místech zároveň. K Fakultě informatiky přibylo Univerzitní kino Scala, do kterého je celý festival promítán. Rozšíření prostor umožnilo i nárůst počtu návštěvníků a již od zmíněného 16. ročníku se návštěvnost pohybuje téměř u tisícovky. Protože jsou prostory kina omezené, je třeba mít místa předem zarezervovaná. Naopak do prostor fakulty žádnou rezervaci nepotřebujete a navíc se zde budou ke všem snímkům promítat také anglické titulky.

   Na závěr večera proběhne hlasování o nejlepší snímek ve formě divácké ankety a předání věcných cen sponzorů jejich zástupci a odbornou porotou. Vstup na festival i na afterparty (pro účastníky festivalu) je zdarma. 

   Pro více informací o festivalu neváhejte navštívit oficiální stránky nebo facebookový profil. Moviescreen je mediálním partnerem festivalu.

Tags: , ,