Největší listopadové filmové premiéry

4.11.2022 at 10:42  •  Posted in Preview, Svět filmu by

V listopadu se můžeme těšit na další várku velkolepé komiksové akce, ambiciózní domácí komedie a dramata nebo na dosud nejosobnější projekt Stevena Spielberga.

 

Kino premiéry:

Black Panther: Wakanda nechť žije

   Pokračování úspěšné marvelovky představí královnu Ramondu (Angela Bassettová), Shuri (Letitia Wrightová), M’Bakua (Winston Duke) a další v boji o ochranu wakandského národa před světovými mocnostmi poté, co se rozšířily zprávy o smrti krále T’Chally, původního Black Panthera (Chadwick Boseman). Zatímco se obyvatelé Wakandy snaží vyrovnat s bolestivou ztrátou, hrdinové se musí spojit a s pomocí Nakii (Lupita Nyong’oová) a Everetta Rosse (Martin Freeman) čelit novým hrozbám.
Premiéra: 10. listopadu

 

Oběť

   Celovečerní debut režiséra Michala Blaška (minisérie Podezření /2022/) vypráví o Irině (Vita Smačeljuková), svobodné matce původem z Ukrajiny, která žije na českém maloměstě. Když odjede na pár dní na Ukrajinu kvůli prodloužení víz, její dospívající syn Igor (Gleb Kuchuk) zůstává v Čechách. Na Ukrajině ji ale zastihne zpráva, že syna kdosi surově zbil. Podezřelými z útoku jsou místní Romové. Irina se rozhodne bojovat za spravedlnost, což ale přinese fatální důsledky. Působivé sociální drama ze současnosti, které citlivě a důmyslně zpracovává několik aktuálních palčivých témat, bylo vybráno do druhé nejdůležitější soutěžní sekce letošního benátského filmového festivalu.
Premiéra: 10. listopadu

 

Grand Prix

   Nová komedie režiséra Jana Prušinovského (Most! /2018/, Chyby /2021/) vypráví příběh bratranců Romana (Kryštof Hádek) a Emila (Robin Ferro), jejichž snem je dostat se na závody Formule 1. Roman vede ušmudlaný autobazar na okraji města, má tři děti a živelnou manželku (Anna Kameníková). Pořádkumilovný Emil má autodílnu v centru a o autech ví skoro všechno. Když jednoho dne Emil vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně, netuší ani jeden z nich, že jejich výlet za snem se brzy změní v divokou jízdu napříč Evropou.
Premiéra: 17. listopadu

 

Menu

   V hororové komedii režiséra Marka Myloda (seriály Hra o trůny /2011/ a Boj o moc /2018/) mladý pár Margot (Anya Taylor-Joyová) a Tyler (Nicholas Hoult) cestuje na odlehlý ostrov, aby se najedli v luxusní restauraci, kde místní šéfkuchař (Ralph Fiennes) připravil bohaté menu s několika šokujícími překvapeními.
Premiéra: 17. listopadu

 

Fabelmanovi

   Hrdinou autobiograficky laděného retro dramatu legendárního Stevena Spielberga je mladý muž Sammy Fabelman (Gabriel LaBelle), jenž vyrůstá v Arizoně po 2. světové válce. Sammy jednoho dne odhalí zdrcující rodinné tajemství a v souvislosti s tím objevuje, jak mu síla filmů může pomoci poznat pravdu. Ve snímku si zahrají také Paul Dano, Michelle Williamsová či Seth Rogen.
Premiéra: 24. listopadu

 

VOD premiéry:

Enola Holmesová 2

   V pokračování úspěšného detektivního dobrodružného snímku bude Enola Holmesová (Millie Bobby Brownová) vyšetřovat svůj první opravdový případ. Rozlousknout záhadu zmizelé dívky jí ale budou muset pomoci její přátelé a taky slavný starší bratr Sherlock (Henry Cavill). V dalších rolích se objeví Helena Bonham Carterová nebo David Thewlis.
Premiéra: 4. listopadu (Netflix)

 

Snivokraj

   Ve výpravné rodinné fantasy v režii Francise Lawrence (Constantine /2005/, Já, legenda /2007/) mladá dívka Nemo (Marlow Barkleyová) s pomocí excentrického tvora Flipa (Jason Momoa) proplouvá sny a utíká před nočními můrami s nadějí, že bude moct znovu spatřit svého zemřelého otce. Dále hrají Kyle Chandler, Chris O’Dowd aj.
Premiéra: 18. listopadu (Netflix)

 

Prokletá romance

   Volné pokračování romantické fantasy komedie Kouzelná romance (2007) se odehrává deset let po konci předchozího snímku. Giselle (Amy Adamsová) začne zpochybňovat své štěstí a nechtěně při tom převrátí vzhůru nohama životy lidí ve skutečném světě i v pohádkové Andalasii. Své role z prvního dílu si zopakují také James Marsden, Patrick Dempsey, Idina Menzel nebo Julie Andrews.
Premiéra: 24. listopadu (Disney+)

 

Fotografie: Hulu, Aerofilms, Pilot Film, Netflix, CinemArt

Roman Freiberg