Filmové léto – kinohity za pár korun

2.7.2016 at 09:06  •  Posted in Novinky by

Nestihli jste během roku nějaký snímek? Filmové léto nabízí přehlídku vybraných filmů za lidových 40 Kč!

 

Pražské, Brněnské a Královéhradecké filmové léto se letos vrací do sítě spřátelených kin Aero a Bio Oko v Praze, Scala v Brně a Bio Central v Hradci Králové. Již 7. ročník akce přinese během prázdninových měsíců každý den první podvečerní projekci za vstřícných 40 Kč. K vidění budou zásadní filmové novinky uplynulé sezony. Filmové léto začne v červenci v Biu Oko na Letné a v srpnu bude pokračovat v žižkovském Aeru a v brněnském kině Scala. Královéhradecké Bio Central pak bude přehlídku hostit celé dva prázdninové měsíce.

Přesný program přehlídky se v jednotlivých kinech liší, všude se ale dramaturgové řídili jasným pravidlem: představit divákům ty nejoblíbenější a nejlepší snímky, které prošly jejich dramaturgickým sítem v uplynulé sezóně. V programu tedy naleznete například dramedii Mládí režiséra Paola Sorrentina, dokument o přírodě Příběh lesa, nejnovější díl Star Wars, černou komedii Zbrusu Nový zákon, novinářské drama Spotlight, které je držitelem Oscara za nejlepší film.

Zhlédnout můžete také, jak se Leonardo DiCaprio pro svého plešouna doslova doplazil v Revenantovi, sladěný outfit můžete závidět Eddiemu Redmayneovi coby Dánské dívce a připomenout si můžete též poslední bondovku Spectre s Danielem Craigem, který se k roli už vrátit nechce, ani kdyby dostal garáž plnou Aston Martinů. Cestovatele zaujme dokument Trabantem do posledního dechu a pro náročnější je zde mrazivé drama Já, Olga Hepnarová nebo hvězdně obsazené drama z finančního světa Sázka na nejistotu, v němž se setkávají jednooký Christian Bale, ošklivý Brad Pitt a hysterický Steve Carell.

Vstupenky na všechny filmové projekce je možné zakoupit na pokladnách kin Aero, Bio Oko, Scala a Bio Central. Každé z kin prodává vstupenky i do kin ostatních. Vstupenky je možné zakoupit i online na webových stránkách jednotlivých kin.

Foto: CinemArt/20th Century Fox

Marie Dostálová
Tags: ,