Dítě číslo 44 – Hollywood zavítal do Prahy

1.6.2015 at 13:17  •  Posted in Preview by

Filmová adaptace bestselleru Dítě číslo 44 s Tomem Hardym a Garym Oldmanem se natáčela v Praze. Podívejte se na film o filmu.

Dne 28. května vstoupil do tuzemských kin temný detektivní thriller o sériovém vrahovi Dítě číslo 44, který se natáčel v České republice. Samotné natáčení v létě 2013 trvalo od června do září přes týdnů, probíhalo v Praze i na mnoha dalších místech České republiky. Hollywoodský štáb Dítěte číslo 44 u nás utratil celkem na 20 milionů dolarů. Praha hraje ve filmu Moskvu padesátých let v době studené války. Již během svého vzniku zaujal film českou veřejnost tím, že filmaři využili také vestibuly pražského metra, přesněji stanice Anděl.

Točilo se i na nádraží, v Národním muzeu, na Invalidovně, na Malostranském náměstí a na dalších místech. „Přestože se točilo v létě, museli jsme občas pár ulic zasněžit a herci hráli zimní scény v těžkých kožešinových kostýmech,“ vzpomíná Veronika Hladíková, která se v rámci Stillking Films starala o herecké hvězdy. Výtvarník Jan Roelfs navíc dohlížel na vytvoření 125 dekorací pro scény, které se točily ve studiích na Barrandově. Z některých míst a jejich atmosféry byli unešení i samotní herci. „Ta místa tady tak autentická, že prostě hodně práce udělají a odehrají za nás,“ pochvaloval si Gary Oldman například industriální železárny v Hrádku u Rokycan.

Dítě číslo 44

Natáčení předcházely i náročné přípravy. „Hlavní herci byli v Česku už tři týdny před začátkem, pilovali ruský přízvuk a zkoušeli. Včetně všech příprav tu američtí filmaři strávili téměř devět měsíců,“ uvádí Silvia Jančulová, která měla za společnost Stillking Films natáčení u nás na starosti.

Thriller Dítě číslo 44 vznikl podle stejnojmenného a cenami ověnčeného bestselleru, jehož silný příběh a atmosféra se milionům čtenářů po celém světě doslova zadřely pod kůži. Degradovaný policista ve vyhnanství navzdory stalinistickému režimu pátrá po sériovém vrahovi. Ohrožuje tak na životě sebe, svou ženu i každého, kdo by mu jen trochu pomohl. Hlavních rolí se chopili Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman a Vincent Cassel.

Marek Koutesh