REDAKČNÍ STŘIŽNA: Stážista Vin Diesel ztracen v Mnichově i Americe

24.10.2015 at 20:42  •  Posted in Preview, Svět filmu by

Redakční střižna je vaším průvodcem po premiérách tohoto týdne. Ve stručném glosáři si prosvištíme nabídku kin a napovíme, která z uváděných novinek má potenciál oslovit kritického diváka a proč. Vyberete si z aktuálních premiér?

 

Ztraceni v Mnichově

Hlavní taháky: vtipné, nepředvídatelné, vhodné pro milovníky papoušků

Ztraceni v Mnichove 0

Nejlepší český film posledních let. Komedie, jejíž cílovou skupinou konečně nejsou jen rodiny s dětmi. Takové přívlastky si za dva dny v kinech vysloužil nejnovější snímek Petra Zelenky. Spíše divadelní režisér v něm zprostředkovává netradiční pohled na Mnichovskou dohodu, kterým boří zažité mýty. Zároveň se naváží i do filmařské profese včetně prudce aktuálního podvádění s evropskými filmovými dotacemi. Na ambiciózní snímek si pravděpodobně zajdete dvakrát, abyste pobrali, co vám napoprvé uniklo.

Originální název: Ztraceni v Mnichově; Země původu: ČR

Žánr: drama/komedie; Délka: 105 min; Distributor: Falcon

 

Stážista

Hlavní taháky: Robert De Niro výjimečně nehraje v úplně příšerném filmu a Anne Hathaway po několika letech nemá vzezření hubeného krátkovlasého kluka

Stazista 0

Nudící se důchodce se rozhodne restartovat svou kariéru. Vstoupí přitom do odvětví, v němž by postaršího heterosexuálního muže nikdo nečekal. Ben Whittaker, kterého hraje Robert De Niro, se stane vedoucím stážistou módního webu. Šéfuje mu Anne Hathaway, která od dob Ďábel nosí Pradu (2006) povýšila. Celé je to přiměřeně milé, přiměřeně vtipné. Stážista je typem filmu, který neurazí, ani nenadchne. Více v Adamově recenzi.

Originální název: The Intern; Země původu: USA

Žánr: komedie; Délka: 121 min; Distributor: Freeman Ent.

 

Poslední lovec čarodějnic

Hlavní taháky: Vin Diesel se opičí po The Rockovi (nechal si narůst vlasy a vousy), Ygritte není nonstop zahalená od hlavy k patě, Frodo výjimečně nehraje úchyla (možná)

Posledni lovce carodejnic 0

Vinu Dieselovi skončil Riddick, Hannibala se možná nikdy nedočká, a tak si zahrál lovce čarodějnic. Béčkové fantasy je tím, co by se od něj dalo čekat. Disponuje překvapivě dobrými triky. Příběh drží pohromadě omletá zápletka o záchraně celého světa. Chcete-li vypnout po vyčerpávajícím týdnu a bavit se filmem, který rychle odsýpá, budete s Posledním lovcem čarodějnic spokojeni. Pro intelektuálněji zaměřeného diváka už může být sledování trochu bolestivé.

Originální název: The Last Witch Hunter; Země původu: USA

Žánr: akční/dobrodružný/fantasy; Délka: 107 min; Distributor: Bontonfilm CZ

 

Dokonalý šéf

Hlavní taháky: ideální snímek pro ty, co potřebují přibrat, motivační film pro kuchaře

Dokonaly sef 0

Dokonalý šéf je jednou z oněch komedií točících se kolem jídla, která má svou cílovou skupinu jistou. Vzhledem k tomu, že se jedná o adoraci jídla nejvyššího kalibru, uvádíme několik doporučení, než na film vyrazíte. Nechoďte na film hladoví, budete trpět a po opuštění z kinosálu spořádáte, na co přijdete. Nechoďte na film, držíte-li dietu. I s plným žaludkem se může stát, že se neudržíte a nálet na ledničku zničí vaše předchozí úporné snažení v tělocvičně. Potřebujete-li naopak přibrat, jedná se o první film v nabídce tohoto týdne, po kterém byste měli sáhnout.

Originální název: Burnt; Země původu: USA

Žánr: drama/komedie; Délka: 100 min; Distributor: Forum Film CZ

 

Amerika

Hlavní taháky: poutavý vizuál, jasná volba pro melancholické milovníky přírody

Amerika 0

Amerika je částečně fikcí, částečně dokumentem. Skloubení těchto dvou žánrů je poměrně náročné. Na Primě zkoušeli podobný kaskadérský kousek v Křižovatkách života (2013), kde neherci hráli smyšlený scénář a celé se to tvářilo jako dokument. Výsledek byl příšerný. Amerika má přeci jenom vyšší ambice. Ohlasy jsou přesto zatím dost rozporuplné. Při správném naladění si z filmu odnesete až spirituální zážitek. Co je pro jiného cestou do vyšších sfér, však pro jiného představuje obyčejnou nudu. Někdy totiž mohou vysoké ambice skončit nečekaně plochým prožitkem.

Originální název: Amerika; Země původu: ČR

Žánr: dokument; Délka: 70 min; Distributor: Aerofilms

 
Kamila Steinbachová