5 největších lednových premiér – modrooké víly chystají operaci v hollywoodském Babylonu

30.12.2022 at 22:33  •  Posted in Preview, Svět filmu by

Špion Jason Statham, dekadentní hollywoodská smetánka nebo vyšetřující Christian Bale. Začátek roku 2023 nabídne pestrý výběr očekávaných filmových premiér.

 

Kinopremiéry:

Operace Fortune: Ruse de guerre

   Akční komedie Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž /2021/) představí Jasona Stathama jako elitního špiona Orsona Fortunea. Ten se svým týmem špičkových agentů naverbuje největší hollywoodskou filmovou hvězdu Dannyho Francesca (Josh Hartnett). Má jim pomoci při tajné misi, jejímž cílem je zabránit miliardáři a překupníkovi zbraní (Hugh Grant) v prodeji nové smrtící zbrojní technologie, která má narušit světový řád.

Premiéra: 5. ledna

 

Babylon

   Výpravná provokativní freska oscarového režiséra Damiena Chazzellea (První člověk /2018/) nás zavede do Hollywoodu 20. let minulého století. V ní se odehrává příběh o přehnaných ambicích a pobuřujících excesech, který sleduje vzestup a pád mnoha postav během éry nespoutané dekadence a zkaženosti. V hlavních rolích se objeví Margot Robbie, Brad Pitt, Tobey Maguire, Samara Weaving, Olivia Wilde aj.

Premiéra: 19. ledna

 

Víly z Inisherinu

   Novinka oceňovaného dramatika, scenáristy a režiséra Martina McDonagha (Tři billboardy kousek za Ebbingem /2017/) se odehrává na odlehlém ostrově západně od pobřeží Irska. Zde sledujeme celoživotní přátele Pádraica (Colin Farrell) a Colma (Brendan Gleeson), kteří se ocitnou v nejednoduché situaci, když Colm jejich přátelství nečekaně ukončí. Zaskočený Pádraic usiluje o obnovu přátelství, jeho snahy však odhodlání bývalého přítele pouze posilují. Následky budou pro oba muže fatální.

Premiéra: 26. ledna

 

VOD premiéry:

Bledě modré oko

   Roku 1830 je uznávaný newyorský detektiv (Christian Bale) najat, aby vyšetřil brutální vraždu vojenského kadeta z West Pointu. O pomoc při pátrání po pachateli požádá jednoho z kadetů, mladého muže jménem Edgar Allan Poe (Harry Melling). Temný dobový krimi thriller je už třetí spoluprací Christiana Balea s režisérem Scottem Cooperem (Pryč od pece /2013/, Nepřátelé /2017/).

Premiéra: 6. ledna (Netflix)

 

Shotgun Wedding

   Mix akční a romantické komedie slibuje novinka Jasona Moorea (Ségry /2015/). Snímek vypráví o nevěstě (Jennifer Lopezová) a ženichovi (Josh Duhamel), jejichž extravagantní svatba se stane terčem přepadení skupiny kriminálníků. V procesu zachraňování svých rodin dvojice znovu objevuje, proč se do sebe vůbec zamilovala.

Premiéra: 27. ledna (Prime Video)

Fotografie:Distributoři snímků

Roman Freiberg