Červnové premiéry –⁠ Indiana Jones a Flash probudí monstra napříč paralelními světy

1.6.2023 at 20:39  •  Posted in Preview, Svět filmu by

Červen bude bohatý na návraty ikonických superhrdinů, ale také na ambiciózní animáky a svérázné komedie.

 

Kino premiéry:

Spider-Man: Napříč paralelními světy

   V pokračování oscarového animovaného hitu Spider-Man: Paralelní světy (2018) se Miles Morales znovu setkává s Gwen Stacyovou, s níž se vydává na zběsilou jízdu mnohovesmírem. V něm potkává novou partu pavoučích hrdinů, kteří brání samotnou podstatu paralelních světů. Mezi Spider-Many se ale objeví rozpor, jak se vypořádat s novým nebezpečím. Miles zjistí, že bude muset přehodnotit, co pro něj znamená být hrdinou, a to aby zachránil ty, které na světě miluje nejvíc.
Premiéra: 1. června

 

Kostlivec

   Středoškolačka Sadie Harperová (Sophie Thatcherová) a její mladší sestra Sawyer (Vivien L. Blairová) se vzpamatovávají z nedávné smrti jejich matky. Od otce Willa (Chris Messina), terapeuta, který se potýká s vlastní bolestí, se jim nedostává příliš podpory. Když se u nich doma nečekaně objeví zoufalý pacient (David Dastmalchian) hledající pomoc, zanechá za sebou děsivou nadpřirozenou bytost, která se živí se utrpením svých obětí. Horor Roba Savage (Host /2020/) je adaptací povídky Stephena Kinga.
Premiéra: 8. června

 

Transformers: Probuzení monster

   Příběh nových Transformers se odehrává v 90. letech, v době, kdy Optimus Prime ještě nebyl v čele autobotů. Ve filmu bude nejprve muset zkrotit své ego a následovat Optima Primala, vůdce „zvířecích botů“. Autoboti a Decepticoni totiž nejsou jedinými Transformery, kteří se mezi námi skrývají. V amazonském pralese už tisíce let tiše přežívá druh Maximals, který si jako pozemské krytí zvolil zástupce zvířecí říše. Bohužel se v naší sluneční soustavě objevila hrozba, která je původně vyštvala z jejich domoviny – Unicron, nemilosrdný požírač všeho živého. Transformers se navíc budou muset vypořádat s tím, že se o jejich existenci dozvěděli dva obyčejní smrtelníci, Noah (Anthony Ramos) a Elena (Domique Fishbacková) oba dost šílení na to, aby jim pomohli v bitvě s mnohem silnějším nepřítelem.
Premiéra: 8. června

 

Flash

   Ezra Miller se znovu představí v roli Barryho Allena alias Flashe. Tentokrát použije svou superrychlost, aby změnil minulost, ale jeho pokus o záchranu rodiny vytvoří svět bez superhrdinů. První sólový film slavného superhrdiny v rámci DCEU natočil Andy Muschietti (To /2018/). Kromě Millera si ve snímku dále zahrají například Ben Affleck nebo Michael Keaton. Oba ztvárňují Bruce Waynea alias Batmana, každý však v jiném paralelním světě.
Premiéra: 15. června

 

Mezi živly

  Animovaná fantasy komedie od společností Disney a Pixar se odehrává ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu. Hrdinkou snímku je Jiskra, temperamentní, vynalézavá a pro věc zapálená mladá žena. Poté, co se Jiskra seznámí s veselým a zábavným mladíkem Vlhošem, který stále v něčem plave, začne zpochybňovat své zavedené představy o světě, ve kterém žijí.
Premiéra: 15. června

 

Asteroid City

 Hvězdně obsazená komedie kultovního Wese Andersona (Francouzská depeše /2021/) pojednává o místě, kam před lety dopadl meteorit. Poblíž vznikne svérázné městečko, které hostí pravidelná setkání výjimečných mladých lidí a jejich rodičů, kteří tu mají poměřit síly, pobavit se a ujistit se, že na tu genialitu nejsou sami. Už takováto sešlost by stačila k tomu, aby si Asteroid City zasloužilo zvýšenou pozornost. Na stránky všech světových periodik se městečko dostane díky „blízkému setkání třetího druhu“, k němuž dojde během akce. 
Premiéra: 22. června

 

Nic ve zlým

   V komedii Genea Stupnitskyho (Hodní hoši /2019/) hrozí mladé ženě Maddie (Jennifer Lawrenceová) ztráta rodného domu. Narazí však na lákavou pracovní nabídku: bohatí úzkostní rodiče hledají někoho, kdo by se „dal dohromady“ s jejich devatenáctiletým synem Percym (Andrew Barth Feldman), než začne studovat na vysoké. Maddie však ke svému překvapení brzy zjistí, že u podivína Percyho není nic jisté.
Premiéra: 22. června

 

Indiana Jones a nástroj osudu

   Pátý díl legendární série je dějově zasazen do roku 1969. Archeolog a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) se spolu se svojí kmotřenkou Helenou (Phoebe Waller-Bridgeová) vydává hledat tajemný artefakt, který by mohl změnit běh dějin. V patách však mají bývalého nacistu Vollera (Mads Mikkelsen), který nyní pracuje pro NASA. Po Stevenu Spielbergovi, jenž natočil předchozí čtyři snímky, úlohu režiséra tentokrát převzal James Mangold (Logan: Wolverine /2017/, Le Mans ‘66 /2019/).
Premiéra: 29. června

 

VOD premiéry:

Vyproštění 2

   Specialista na špinavou práci Tyler Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu. Nyní dostane nový úkol – má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží.
Premiéra: 16. června (Netflix)

Fotografie: Distributoři snímků

Roman Freiberg