7 největších prosincových premiér – Šílená noc na nože s Avatarem

5.12.2022 at 21:00  •  Posted in Preview, Svět filmu by

Dlouho očekáváné pokračování Avatara, krimi komedie Na nože: Glass Onion i Whitney Houston. S nimi můžete v prosinci trávit svůj čas.

 

Šílená noc

   Skupina žoldáků zaútočí během Vánoc na dům bohaté rodiny. A zachránit ji může jedině Santa Claus. Toho si v nové černohumorné akční komedii Tommyho Wirkoly (Cesta za smířením /2021/) zahraje David Harbour (Black Widow /2021/). V dalších rolích se objeví Beverly D’Angelo, John Leguizamo, Cam Gigandet aj.

Premiéra: 8. listopadu

 

Avatar: The Way of Water

   V pokračování Avatara, komerčně nejúspěšnějšího filmu všech dob, se znovu setkáme s Jackem Sullym (Sam Worthington), Neytiri (Zoe Saldana) a jejich dětmi, kteří stále bojují za to, aby se udrželi v bezpečí. Oscarový režisér James Cameron po třinácti letech vrátí diváky zpět do nádherného světa Pandory ve velkolepém dobrodružství, které opět slibuje plno oslnivé akce a dechberoucích efektů.

Premiéra: 15. prosince

 

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

   Životopisný snímek o osudu slavné zpěvačky bude mapovat její vzrušující cestu životem a kariérou od mladé gospelové sboristky z New Jersey až po jednu z nejprodávanějších a nejoceňovanějších umělkyň všech dob. V titulní roli světoznámé popkulturní ikony se představí dosud nepříliš známá Naomi Ackie (Star Wars: Vzestup Skywalkera /2019/).

Premiéra: 22. prosince

 

VOD premiéry:

Guillermo del Toro’s Pinocchio

   V Itálii 30. let 20. století, kde vládne fašistický diktátor Mussolini, ovládá život truhláře Geppetta smutek nad ztrátou desetiletého syna Carla. Útěchu nachází ve vyřezávání dřevěné loutky, kterou nečekaně oživí modrý dřevěný duch. Geppetto se dřevěného chlapce zamiluje a pojmenuje ho Pinocchio. Ten se však nechává ovlivňovat bezohlednými lidmi, včetně samotného „Il Duceho“. Osobitá animovaná fantasy je vysněným projektem oscarového režiséra Guillerma del Tora (Ulička přízraků /2021/).

Premiéra: 9. prosince (Netflix)

 

Osvobození

   Snímek z doby americké občanské války je příběhem otroka (Will Smith), který musí uprchnout před pronásledovateli přes nebezpečnou louisianskou zátoku, aby se přidal k armádě Unie, což je jeho jediná šance na svobodu. Historické drama inspirované skutečnými událostmi je dílem zkušeného hollywoodského režiséra Antoinea Fuquy (Viník /2021/).

Premiéra: 9. prosince (Apple TV+)

 

Bardo

   Protagonistou dramatu Alejandra G. Iñárritua (REVENANT Zmrtvýchvstání /2015/) je Silverio (Daniel Giménez Cacho), filmař a novinář, jenž se vždy snažil vytvářet společensky relevantní díla. Když obdrží prestižní cenu od Americké společnosti novinářů, vrací se domů do Mexika, aby to oslavil. Návrat do rodné země po mnoha letech strávených v USA pro něj a jeho rodinu však nebude snadný.

Premiéra: 16. prosince (Netflix)

 

Na nože: Glass Onion

   Volné pokračování úspěšné krimi komedie scenáristy a režiséra Riana Johnsona (Star Wars: Poslední z Jediů /2017/) představí nesourodou šestici bývalých kolegů a přátel, kteří obdrží složitou skládačku. Ta v sobě skrývá pozvánku na rafinovaný večírek s tajemnou vraždou v přímořském sídle jejich zakládajícího člena v Řecku. Záhadu je opět povolán vyřešit excentrický detektiv Benoit Blanc (Daniel Craig). Dále uvidíte Edwarda Nortona, Davea Bautistu nebo Kate Hudsonovou.

Premiéra: 23. prosince (Netflix)

 

Fotografie: Netflix, Apple TV+, CinemArt, Falcon

Roman Freiberg