Dubnové premiéry – Tři mušketýři a Papežův vymítač se nebojí ani Smrtelného zla

31.3.2023 at 17:47  •  Posted in Preview, Svět filmu by

Dubnové premiéry nabídnou animovaného Maria, úspěšné kecky a hned několik děsuplných hororů.

 

Kino premiéry:

Air: Zrození legendy

   Komediální drama režiséra Bena Afflecka s Mattem Damonem v hlavní roli odhaluje neuvěřitelnou spolupráci mezi tehdejším nováčkem Michaelem Jordanem (Damian Delano Young) a začínající basketbalovou divizí Nike, která díky značce Air Jordan způsobila revoluci ve světě sportu a současné kultuře. Dále hrají Jason Bateman, Viola Davisová či Chris Tucker.
Premiéra: 6. dubna

Papežův vymítač

   Horor v režii Juliuse Averyho (Samaritán /2022/) je inspirován skutečnými zápisky otce Gabriela Amortha, hlavního vatikánského exorcisty. Amorth (Russell Crowe) ve snaze vyšetřit děsivou posedlost mladého chlapce odhaluje dávné spiknutí, které se Vatikán zoufale snažil utajit.
Premiéra: 6. dubna

 

Super Mario Bros. ve filmu

   Titulním hrdinou animované adaptace legendární videohry je instalatér Mario, jenž se se svým bratrem Luigim ocitne ve fantastickém světě, který ohrožuje ohavný ještěr Bowser. Mario před ním musí zachránit nejen princeznu Peach z Houbového království, ale i Luigiho, který byl Bowserem zajat.
Premiéra: 6. dubna

Tři mušketýři: D’Artagnan

   V království rozděleném náboženskými válkami a pod hrozbou britské invaze hrstka mužů a žen zkříží meče a spojí svůj osud s osudem Francie… V první části nové adaptace klasického románu Alexandra Dumase st. v režii Martina Bourboulona (Eiffel /2021/) hrají Vincent Cassel, Eva Greenová, Romain Duris a další.
Premiéra: 6. dubna

 

Renfield

   Hororová komedie Chrise McKaye (LEGO® Batman film /2017/) je příběhem Drákulova oddaného a neustále ponižovaného služebníka. Renfield (Nicholas Hoult) je nucen shánět pro svého ďábelského pána (Nicolas Cage) požadovanou kořist a splnit každý jeho příkaz. Ale teď, po staletích otroctví, Renfield zjišťuje, že existuje život i mimo stín tohoto Pána temnot. Musí ale přijít na to, jak se vymanit z jeho závislosti.
Premiéra: 13. dubna

On se bojí

   Hrdinou žánrově těžce zařaditelné novinky vizionářského režiséra Ariho Astera (Slunovrat /2019/) je muž jménem Beau (Joaquin Phoenix), jenž žije v neustálém strachu. Bojí se prakticky všeho života, světa a především své matky. Na cestě na rodinnou návštěvu je vtažen do nečekané spirály absurdních událostí, které si nedokázal představit ani v těch nejtemnějších snech. Na šílené pouti plné humoru, děsů a dobrodružství se tak samotářský podivín musí vyrovnat se svými strachy a konečně vzít život do vlastních rukou.
Premiéra: 20. dubna

Smrtelné zlo: Probuzení

   Nový filmový přírůstek do kultovní hororové série, kterou na začátku osmdesátých let minulého století nastartoval režisér Sam Raimi se svým nízkorozpočtovým snímkem Lesní duch, tentokrát přesouvá děj z lesů do města. Režisér Lee Cronin (The Hole in the Ground /2019/) zde vypráví příběh odcizených sester Ellie (Alyssa Sutherlandová) a Beth (Lily Sullivanová), jejichž shledání přeruší probuzení démonů posedlých masem. Dvojici žen vrhne do nelítostného boje o přežití, v němž čelí nepředstavitelným hrůzám.
P
remiéra: 20. dubna

 

Sisu

   Finský akční thriller vypráví o osamělém prospektorovi (Jorma Tommila), jenž na sklonku druhé světové války najde v divočině Laponska bohatou zlatou žílu. Při cestě s nalezenou kořistí se ale střetne s ustupujícím oddílem nacistických vojáků vedených brutálním velitelem SS (Aksel Hennie), který chce zlato pro sebe a své muže. V tu chvíli však němečtí vojáci netuší, že právě narazili na extrémně nebezpečného člověka, který se okrást jen tak nenechá.
Premiéra: 27. dubna

 

VOD premiéry:

Ghosted

   V romantické akční komedii režiséra Dextera Fletchera (Rocketman /2019/) se sympatický Cole (Chris Evans) bezhlavě zamiluje do tajemné Sadie (Ana de Armasová). Pak ale zjistí, že Sadie je tajná agentka. Než se stihnou rozhodnout pro druhé rande, jsou oba zapleteni do mezinárodního dobrodružství s cílem zachránit svět.
Premiéra: 21. dubna (Apple TV+)

 

Peter Pan a Wendy

   Nová hraná verze klasické pohádky v režii oceňovaného Davida Loweryho (Zelený rytíř /2021/) je nadčasovým příběhem o chlapci, který nechtěl vyrůst a jenž se se svými mladými sourozenci z Londýna vydává na kouzelné dobrodružství do Země Nezemě, kde vládne pirátský kapitán Hook (Jude Law).
Premiéra: 28. dubna (Disney+)

 

Fotografie: Distributoři snímků

Roman Freiberg