10 největších srpnových filmových premiér

28.7.2022 at 09:12  •  Posted in Preview, Svět filmu by

Druhý prázdninový měsíc nabídne Brada Pitta ve velkolepé akční podívané, Sylvestera Stalloneho jako zmizelého superhrdinu nebo další návrat mimozemského Predátora. Co dalšího nás čeká?

 

Kino premiéry:

Bullet Train

Pravděpodobně největší srpnový blockbuster přijde do kin hned na začátku měsíce. Ve hvězdně obsazeném akčním thrilleru žánrového specialisty Davida Leitche (Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw) se Brad Pitt představí v roli nájemného zabijáka přezdívaného Beruška, jehož nová zakázka přivede na palubu japonského rychlovlaku. Brzy však zjistí, že cestujících se stejnou profesí je ve vlaku rovnou několik. A rozhodně ne náhodou… V ambiciózní adaptaci stejnojmenného japonského knižního hitu si dále zahrají Aaron Taylor-Johnson, Michael Shannon, Hirojuki Sanada nebo Sandra Bullocková.
Premiéra: 4. srpna

Bestie

Dobrodružný hororový thriller Baltasara Kormákura (Než přišla bouře) pojednává o muži a jeho dvou dospívajících dcerách, kteří společně cestují do Jižní Afriky. Tam se však stanou terčem mohutného lva, z něhož se po zkušenosti s pytláky stal lidi nenávidějící krvelačný predátor. V hlavních rolích se objeví Idris Elba (Tři tisíce let touhy) a Sharlto Copley (A-Team).
Premiéra: 11. srpna

Sirotek: První oběť

Prequel povedeného hororu Sirotek (2009) bude popisovat, jak po zorganizování útěku z estonské psychiatrické léčebny nebezpečná Esther cestuje do Ameriky. Tam se začne vydávat za pohřešovanou dceru z bohaté rodiny. Její plán se však zvrtne. Své role z předchozího filmu si zopakují Isabelle Fuhrmanová a Julia Stilesová.
Premiéra: 11. srpna (19. srpna na Prime Video)

Nene

Nový mysteriózní horor úspěšného a oceňovaného scenáristy, producenta a režiséra Jordana Peela (Uteč, My) se zaměří na fenomén UFO. Sourozencům Haywoodovým „cosi“ zabilo otce. Byli to mimozemšťané, nebo je vysvětlení mnohem racionálnější? Jisté je pouze to, že události, k nimž dochází v okolí malé koňské farmy, na níž OJ (Daniel Kaluuya) se sestrou Emerald (Keke Palmerová) žijí, jsou čím dál tím podivnější a znepokojivější.
Premiéra: 18. srpna

Podezřelá

Uznávaný a vysoce osobitý jihokorejský režisér Park Chan-wook, jenž se celosvětově proslavil snímky jako Oldboy (2003) nebo Komorná (2016), tentokrát přichází s mysteriózní detektivní romancí. Hrdinou filmu je detektiv, který vyšetřuje smrt muže, jenž zemřel za nejasných okolností. Během pátrání se seznámí s tajemnou vdovou, s níž naváže intenzivní citové pouto, což celý případ zkomplikuje. Snímek na letošním filmovém festivalu v Cannes obdržel Cenu za nejlepší režii.
Premiéra: 18. srpna

 

VOD premiéry:

Predátor: Kořist

Další pokus vzkřísit kultovní filmovou sci-fi sérii, která započala před 35 lety, překvapivě nevstoupí do kin, ale rovnou na streamovací službu. Příběh v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10) nás tentokrát zavede tři století zpět. Zkušená komančská bojovnice (Amber Midthunderová) bude muset čelit nelítostnému mimozemskému lovci, aby zachránila svůj kmen před vyvražděním.
Premiéra: 5. srpna (Disney+/Hulu)

Třináct životů

Skutečnou událostí inspirované drama oscarového režiséra Rona Howarda (Americká elegie) zmapuje záchrannou misi, k níž došlo v Thajsku. V systému podzemních jeskyní, které se zaplavily vodou, tam před čtyřmi roky uvízlo dvanáct mladých chlapců a jejich fotbalový trenér. V hlavních rolích se představí Viggo Mortensen, Colin Farrell a Joel Edgerton.
Premiéra: 5. srpna (Prime Video)

Denní směna

V akční fantasy ztvární Jamie Foxx tvrdě pracujícího otce, jenž chce své bystré osmileté dceři zajistit dobrý život. Povolání čističe bazénů v údolí San Fernando je však pouze krytí pro jeho skutečné zaměstnání – loví a zabíjí upíry ve službách Mezinárodní unie lovců upírů. V dalších rolích se objeví Dave Franco, Scott Adkins nebo rapper Snoop Dogg.
Premiéra: 12. srpna (Netflix)

Secret Headquarters

Mladý Charlie Kincaid pod svým domem objeví tajné sídlo, které jako kdyby patřilo superhrdinovi. Sdělí to svým přátelům a ti začnou věřit, že Charlieho odcizený otec by mohl mít tajný dvojí život. V rodinně laděném akčním sci-fi dobrodružství z produkce Jerryho Bruckheimera (Top Gun: Maverick) si zahrají Owen Wilson či Michael Peña.
Premiéra: 12. srpna (Paramount+)

Samaritán

Legendární Sylvester Stallone za svou dlouholetou kariéru ztvárnil už nespočet akčních hrdinů. V nenápadné novince talentovaného Juliuse Averyho (Overloard) si zahraje slavného superhrdinu, o němž si všichni mysleli, že před dvaceti lety po obří bitvě zmizel neznámo kam. Jednoho dne ho však ve svém sousedství odhalí mladý chlapec.
Premiéra: 26. srpna (Prime Video)

 

Foto: Falcon, CinemArt, Aerofilms, Disney+, Netflix, Prime Video

Roman Freiberg